Zalety naturalnych olejków eterycznych

Już od stuleci znane były wszystkim lecznicze właściwości aromaterapii, których podstawę stanowią olejki eteryczne. Same olejki eteryczne mają długą i bogatą historię. Pierwsze wzmianki o dobroczynnym wpływie olejków na ciało, umysł i serce pojawiły się już w czasach mitycznych. Były wysoko cenione w kulturach antycznych Dalekiego i Środkowego Wschodu (Egipt, Chiny, Indie) o czym świadczą liczne zapiski zawierające receptury środków leczniczych i odmładzających zawierających olejki eteryczne. Szczególnie wysoko cenili substancje zapachowe Egipcjanie. Zamożne kobiety i mężczyźni namaszczali swe ciało pachnącymi olejkami, aby nawilżyć je i uchronić przed wpływem suchego klimatu. Grecy przejęli egipską wiedzę o zapachach i stosowali olejki eteryczne leczniczo do masażu ciała. Z Grecji wiedza na temat olejków zawędrowała do Rzymu.
Współcześnie aromaterapia przeżywa rozkwit w krajach Europy Zachodniej, USA, Kanadzie i Japonii. Ich stosowanie w celu poprawy stanu zdrowia i samopoczucia nazwano aromaterapią. Powodem ogromnej popularności aromaterapii jako metody leczniczej jest fakt, że stosowane są w niej wyłącznie naturalne i czyste substancje roślinne nie wywołujące efektów ubocznych. Na popularność aromaterapii wpływa również bardzo wysoka skuteczność w leczeniu i w profilaktyce zdrowotnej. Aromaterapia może być stosowana jako główna metoda lecznicza lub jako terapia wspomagająca leczenie. Olejki posiadają znakomite właściwości regeneracyjne, odmładzające i lecznicze.

Olejki eteryczne są to czyste, stężone wyciągi z kwiatów, liści, igieł, kory, kłączy i skórek owoców uzyskiwane metodą wyciskania lub poprzez destylację. W ten sposób uzyskuje się najcenniejsze składniki o leczniczych właściwościach. Olejki eteryczne w połączeniu z pozostałymi składnikami tworzą skuteczny środek na dolegliwości głowy i ucha.

Równie lecznicze właściwości wykazuje światło, ogień i ciepło pochodzące od niego, które fascynowało ludzi od zawsze. Konchy do uszu wykazują podobną fascynację. Były i są obecnie używane przez wiele kultur jako skuteczna naturalna terapia. Do Europy wiedza na temat świec i konch przywędrowała wraz z Indianami Hopi z plemienia Pueblo. Od 1985 roku prowadzone były badania w tej dziedzinie, gdzie po raz pierwszy badania wykazały możliwość połączenia zalet świecy i konchy z tradycyjną aromaterapią. Coraz więcej ludzi czerpie radość z używania świec i konch.

Dodatkowo aby wspomóc proces świecowania - konchowania uszu niezbędny jest całkowity relaks, który można osiągnąć słuchając muzyki (najlepiej muzyki inspirowanej rytuałami indiańskimi).

Na świecie jest wiele podróbek świec i konch zrobionych m.in.: z parafiny, ropy naftowej itp. Nie są i nigdy nie będą one bezpieczne, dlatego dla własnego bezpieczeństwa stosuj tylko oryginalne konchy produkowane na bazie oryginalnej receptury przez naszą Wytwórnię.

Trwa ładowanie...
Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.